07. Září 2019 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 10. ročník Loučení s létem · Rubrika: Činnost sboru, Sbor

Na úvod dne si připravily ukázku místní hasičské děti, které se členy jednotky předvedli ukázku hašení a požárního útoku. Po nich následovala menší netradiční štafeta pro družstva. To už ale byla připravená kapela Broucy na zádech. Nechyběla ani soutěž v hodu pivním sudem, tu vyhrál pan Falc a soutěž v popíjení.

Své dovednosti nám přijeli ukázat i mažoretky Domečku Hořovice, které předvedly taneční sestavy a místní jednotka SDH Liteň ukázala zásah s Tatrou na hořící automobil, na kterém předtím předvedli hasiči z Dobříše vyproštění zraněné osoby. Profesionální hasiči zase ukázali své vybavení a vozidla, včetně velkého jeřábu z berounské stanice.

Během dne mohli návštěvníci využít i doprovodné programy, jako například jízdu na koni, skákací atrakce, jízdu vláčkem pro děti, řetízkový kolotoč pro děti i dospělé, nebo zdarma skákací nafukovací hrad, střelbu z luků a kuše, prohlédnout si techniku a vybavení hasičů. Nechyběla ani Policie ČR a policie z pražského letiště z Ruzyně, která předvedla práci psovoda a obleku, který využívají u zneškodňování výbušnin.

Svůj přistroj AED prezentovali hasiči z Tetína, včetně praktické ukázky. Děti mohli strávit svůj čas i u soutěží a v tvořivých dílničkách Domečku Hořovice. Všichni si mohli vychutnat i dobroty z grilu, nebo z hasičského stánku s občerstvením.

Po setmění čekala na návštěvníky ještě ohnivá show, to už ale hrála kapela Rampa, před kterou vystoupila ještě kapela Coctktail alá Motejl. Rampa hrála až do pozdních nočních hodin. Věříme, že se návštěvníkům letošní ročník opět líbil.

Díky podpoře Městyse Liteň a Středočeského kraje mohl být vstup pro všechny opět zdarma.

Nedílnou podporu nám poskytl i pan Duras a Johnny Servis s. r. o., pan Stibal a Some CZ s. r. o., manželé Leidlovi a Zámek Liteň z. s., Hesti Group s. r. o. a samozřejmě všichni návštěvníci akce, kteří vytvořili příjemnou pohodovou atmosféru letošního ročníku. Díky našim aktivním hasičům, kteří odvedli opět pořádný kus práce. 10. ročník se stal opět nezapomenutelným.

Jiří Hrách
velitel SDH Liteň

Komentáře nejsou povoleny.