15. Duben 2017 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Cvičení nositelů dýchací techniky · Rubrika: Činnost jednotky, Jednotka

V sobotu 15. dubna se liteňská jednotka v počtu 7 hasičů zúčastnila školení a výcviku v použití dýchací techniky. Ráno jsme se sešli spolu s dobrovolnými sbory okresu Praha-západ na hasičské stanici v Řevnicích, kde následovalo odborné školení, kterým jsme si oživili teorii a zásady použití dýchacích přístrojů.

Poté se všechny jednotky přesunuly do areálu obalovny v Kytíně, kde byla připravena zakouřená hala k praktickému výcviku. U vstupu do haly se pak připravila vždy dvě čtyřčlenná družstva hasičů, kterým byla předána informace o situaci na místě zásahu. Družstva pak v téměř nulové viditelnosti prováděla průzkum, vyhledávala osoby, tlakové lahve a ohniska a hašení „na sucho“. Každý simulovaný zásah byl pak zpestřen nějakou nestandardní situací, kde došlo například k „poruše“ dýchacího přístroje či „zmizení“ jednoho hasičů. Velitelé družstev se tak museli okamžitě rozhodovat o změně postupu při zásahu tak, aby tuto situaci zdárně vyřešili. Zejména praktická část výcviku tak byla velmi cennou zkušeností a poučením.

 

Komentáře nejsou povoleny.