30. Září 2018 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Devátý ročník Loučení s létem je za námi · Rubrika: Činnost jednotky, Činnost sboru, Jednotka, Sbor

I v letošním roce přálo hasičům počasí. Na úvod dne si připravily ukázku místní hasičské děti, které se členy jednotky předvedly ukázku hašení malého domečku. Po nich následovala menší netradiční štafeta pro družstva, kterou vyhráli místní hasiči. To už ale byla připravená kapela Podwobraz. Nechyběla ani soutěž v hodu pivním sudem, kterou vyhrál Milan Nájemník.

Své dovednosti nám přijely ukázat mažoretky Domečku Hořovice a místní jednotka SDH Liteň ukázala zásah s Tatrou na hořící automobil. Profesionální hasiči zase ukázali své vybavení, včetně vyprošťovacího zařízení, které předvedli na připraveném automobilu, kterému ustřihli sloupky a část střechy. Provedli rovněž ukázku hašení pomocí tlakového rázu s malým množstvím vody. Během dne mohli návštěvníci využít i doprovodné programy, jako například jízdu na koni, skákací atrakce, jízdu vláčkem pro děti nebo zdarma skákací nafukovací hrad či střelbu z luku. Bylo možné prohlédnout si techniku a vybavení hasičů, nechyběla ani Policie ČR, včetně zbraní a vozidel. Děti mohly strávit svůj čas u soutěží a v tvořivých dílničkách Domečku Hořovice. Všichni si mohli vychutnat dobroty z grilu, nebo z hasičského stánku s občerstvením.

Po setmění čekala na návštěvníky ještě ohnivá show, to už ale hrála kapela Rampa, která nás doprovázela až do pozdních nočních hodin. Věříme, že se návštěvníkům letošní ročník opět líbil. Díky podpoře Městyse Liteň a Středočeského kraje mohl být vstup pro všechny opět zdarma. Podporu nám poskytl i pan Duras a Johnny Servis s.r.o., pan Stibal a Some CZ s.r.o., manželé Leidlovi a Zámek Liteň z.s., Hesti Group s.r.o. a samozřejmě všichni návštěvníci akce, kteří vytvořili příjemnou pohodovou atmosféru letošního ročníku. Díky našim podporovatelům a návštěvníkům jsme pokryli náklady na celou akci a zbylé finance budou použity na výbavu nového dopravního automobilu, který jednotka SDH Liteň převezme v prosinci.

Jiří Hrách
Velitel SDH Liteň

Komentáře nejsou povoleny.