20. Říjen 2016 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hasiči cvičili zásah v zakouřeném prostoru · Rubrika: Činnost jednotky, Jednotka

Nasadili i záchranářské psy a výškovou techniku

Dne 20. 10. ve večerních hodinách proběhlo ve výrobním areálu společnosti Aquatech s.r.o., sídlící v Srbsku u Karlštejna taktické cvičení hasičů a záchranářských psů. Ve firmě se vyrábějí nejrůznější výrobky z plastu (bazény, čističky, jímky, truhlíky, atd.), je zde tedy velké množství hořlavého materiálu. Jednalo se o pravidelný výcvik jednotky SDH Liteň, ke které se přidali hasiči z Karlšjna, Hlásné Třebáně, Zadní Třebáně a profesionální hasiči z Řevnic.

Do akce byli nasazeni i tři psovodi se záchranářskými psy. Celá akce proběhla úspěšně. Hasičům jsem dal sraz na parkovišti u vlakového nádraží v Karlštejně. Mezi tím, jsem instaloval v budově zařízení pro výrobu umělého kouře a byly oznámeny podrobnosti o cvičení. Byl ohlášen výbuch ve výrobní hale s následným požárem dílen na západní straně budovy. V budově se nacházely 2 osoby. Poté se hasiči vydali k místu události se třemi cisternami, montážní plošinou, třemi dopravními a pěti osobními automobily. Hasiči zasahovali v dýchací technice, vyzkoušeli si průzkum v zakouřeném a neznámém prostoru, hašení z montážní plošiny, osvětlení místa zásahu, komunikaci přes vysílačky a další činnosti, které ověřili jejich dovednosti. Psovodi mezitím prohledávali další část budovy, kde byl schovaný jeden figurant. Pokud je narušená statika, může do budovy pouze samotný pes. Ten po nalezení osoby označí štěkáním jeho přesnou polohu, na kterou se záchranáři zaměří. Po 1,5 hodině bylo cvičení ukončeno. Všem zúčastněným děkuji za účast a spolupráci, zejména majitelům areálu a společnosti Aquatech s.r.o., že nám dovolili uspořádat hasičské cvičení v jejich objektu.

Jiří Hrách
Velitel JSDH Liteň

 

Komentáře nejsou povoleny.