Přestože před 30. dubnem bylo vydáno několik výstrah od ČHMÚ, podle kterých bylo zakázané rozdělávání ohňů i v našem Středočeském kraji, kvůli extrémnímu suchu a riziku vzniku požárů, vydatný víkendový déšť další výstrahu vyloučil.

Hasiči tak mohli před setměním zapálit hromadu v nádvoří zámeckého areálu, na kterou dohlíželi až do pozdních večerních hodin. Pro návštěvníky bylo připraveno posezení, drobné občerstvení v hasičském stánku, reprodukovaná hudba, lidé si mohli v klidu popovídat na čerstvém vzduchu, prohlédnout techniku liteňských hasičů a později se ohřát u ohně.

Počasí nám přálo a návštěvníků bylo opět mnoho, stejně tak mnoho hrajících si dětí.

Děkujeme za podporu městysi Liteň, manželům Leidlovým, Kamilu Aleferymu a společnosti JOHNNY Servis s. r. o. A hlavně všem návštěvníkům akce.

Jiří Hrách
SDH Liteň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *