23. Duben 2016 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Liteňským hasičům se domácí soutěž vydařila · Rubrika: Požární sport, Sbor

V sobotu 23. dubna proběhlo první postupové kolo požárního sportu liteňského okrsku v kategoriích mužů a žen. Soutěž se uskutečnila na fotbalovém hřišti v Litni.

Hned po nástupu soutěžních družstev předvedly svůj požární exhibiční útok liteňské děti. Za svůj výkon sklidily ohromný aplaus a zároveň tím zahájily zápolení dospělých družstev.

První disciplínou byla štafeta čtyřčlenných družstev, po které následoval požární útok. V kategorii mužů vládlo domácí družstvo z Litně. Mělo nejrychlejší štafetu i požární útok, a tím se stalo celkovým vítězem. V těsném závěsu skončilo mužstvo ze Svinař následované Drahlovicemi, Zadní Třebaní, Hlásnou Třebaní a Karlštejnem. Hasiči z Litně a Svinař postupují do okresního kola a budou reprezentovat liteňský okrsek 28. května v Hudlicích. Na „okrese“ se vloni liteňákům dařilo – družstvo předvedlo třetí nejrychlejší útok a celkově skončilo čtvrté, což je výsledek, který bychom letos měli minimálně zopakovat. V kategorii žen vládly hasičky z Hlásné Třebaně, které skončily na prvním místě. Dále se umístily hasičky z Litně, Svinař a Karlštějna. Dle pravidel pak všechna družstva žen postupují do okresního kola.

I přesto, že se ne všem soutěžícím vždy vše vydařilo, tak všichni si udrželi sportovního ducha a družstva dokončila disciplíny až do úplného konce. Je dobře, že jsou týmy vyrovnány, protože šlo mnohdy jen o cenné setiny. Soutěž je tím více napínavější. Nezbývá, než všem soutěžícím poděkovat za účast a pogratulovat vítězům. Jménem liteňského sboru také děkuji našim hasičům, kteří soutěž připravili a předvedli i výborný soutěžní výkon.

Další domácí hasičská soutěž s nejrůznějším doprovodným programem, bude součástí akce Loučení s létem. Ta se uskuteční 10. září na nádvoří liteňského zámku. Připraven bude opět bohatý program. Budeme se těšit na vaši návštěvu. Pokud vás zaujala soutěžní nebo zásahová činnost liteňských hasičů a chtěli byste být její součástí, kdykoliv přijďte mezi nás. Aktuální informace můžete sledovat na www.sdhliten.cz nebo www.facebook.com/sdhliten.

Jiří Hrách
velitel SDH Liteň

Komentáře nejsou povoleny.