30. Duben 2017 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nocování a výlet malých hasičů · Rubrika: Činnost sboru, Sbor

Na poslední dubnový víkend jsme si pro naše minihasiče připravili nocování v hasičské zbrojnici a následující den návštěvu stanice ZZS Středočeského kraje v Hořovicích.

V pátečních odpoledních hodinách jsme se sešli v hasičské zbrojnici v počtu 8 dětí a 4 dospělých. Jelikož celé odpoledne pršelo, zůstali jsme s dětmi v klubovně a hráli deskové hry. Po večeři a osobní hygieně se děti uložily do spacáků a my vedoucí jsme jim četli Hasičské pohádky. Večerka ve 21 hod. pro některé děti neplatila a usínaly až k 22 hodině.

Sobotní budíček v 7hod. braly některé děti jen jako upozornění, že bude brzy snídaně a proto vstávaly již v 5,50 hod. Po snídani naše řady výletníků posílily další 4 děti a paní Klimentová s paní Urbanovou jako řidičky přepravních prostředků. Do Hořovic jsme přijeli již po půl deváté a museli jsme čekat, neboť obě posádky vozů ZZS byly na výjezdu. Ale čekání nebylo naštěstí dlouhé a v 9,00 hod. se jedna ze sanitek objevila ve vratech.

Záchranář Robin Jelínek dětem ukázal vybavení sanitky. Poté vyndal vakuovou matraci, ve které se přenáší zranění na transportní nosítka, a uložil do něj našeho vedoucího Martina. Naložil ho do sanitky a vyšetřil EKG. Martin tento zákrok přežil a je naštěstí zdráv.

Postupně se děti v matraci vystřídaly. Vyzkoušely si vakuové dlahy na ruku a nohu. Prozkoumaly sanitku.

Měli jsme velké štěstí, že si děti mohly vše v klidu vyzkoušet a prohlédnout, neboť v 10 hod. musela sanitka na výjezd.

Posvačili jsme, předali obrázky, které děti pro záchranáře namalovaly, a vyrazili na zpáteční cestu.

Děkuji členům ZZS Středočeského kraje a také ochotným maminkám, které nám pomohly s přepravou dětí.

Zdeňka Malánová

Komentáře nejsou povoleny.