30. Březen 2017 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nová cisterna dorazila do Litně · Rubrika: Činnost jednotky, Činnost sboru, Jednotka, Sbor

Čtvrtek 30. dubna byl pro liteňské hasiče výjimečným dnem. V odpoledních hodinách nám dorazila naše nová cisterna Tatra 815-7, kterou jsme převzali od zástupců firmy THT Polička. Při převzetí vozidla prošli všichni strojníci několikahodinovým školením obsluhy a krátkou zkušební jízdou. V současnosti čeká Tatra v garáži na zařazení do integrovaného záchranného systému, vyřízení pojištění a přidělení registračních značek. Až poté budeme moci začít se zajížděním, cvičnými jízdami a praktickým výcvikem v ovládání vozidla. Prioritou je, aby každý strojník ovládal Tatru zcela bezpečně, jelikož u zásahů není žádný prostor pro chyby. Celý proces odhadujeme zhruba na dva měsíce. Do té doby budeme stále připraveni k výjezdům s naší 40 let starou Tatrou 148.

Tatra 815-7 byla dodána na základě výběrového řízení, ve kterém rozhodovala nejnižší cena při dodržení všech technických parametrů a podmínek. Celková cena cisterny je cca 7,3 mil. Kč a 90 % této částky bylo získáno z dotací IROP a státního rozpočtu. Zbylých 10 % bylo hrazeno z rozpočtu městyse Liteň.

Komentáře nejsou povoleny.