Po vyhlášení poplachu se jednotka rozdělila na dvě družstva – jedno postupovalo pěšky s vybavením po kolejích z Litně a druhé v protisměru od zastávky v Bělči. Vlak s cestujícími se nalézal přibližně v polovině cesty mezi zastávkami.

Na místě události byly zjištěny stromy spadlé přes koleje. Vlak se chtěl původně při zastavení před první překážkou vrátit do stanice Liteň, ale nedaleko za ním spadl ještě další strom a cestující tak byli „uvězněni“. Jednotka s pomocí motorových pil stromy odstranila a vydala se směrem k Bělči, kde hasiči odstranili ještě další větve na kolejích.

Jedno družstvo se pak vydalo s Avií zpět na základu a druhé družstvo v počtu 1+2 pokračovalo s vybavením vlakem do Zadní Třebaně. Během cesty musel vlak ještě několikrát zastavit, aby mohli hasiči prořezat a odklidit spadané a nahnuté větve nad tratí. Po dohodě s průvodčím a strojvůdcem pak ještě družstvo projelo celou trať až do Lochovic a zpět, a to s několika zastávkami, nutnými k odstranění překážek, které by mohly poškodit lokomotivu.

A ještě perlička: Po příjezdu do Litně po jedné hodině noční jsme se pěšky vydali do hasičárny a na silnici před sokolovnou jsme pomohli vyprostit z příkopu osobní automobil…

Datum: 29. 2. 2016
Událost: Odstranění stromů na kolejích na trati Liteň – Zadní Třebaň
Místo: Liteň – Zadní Třebaň
Technika: DA 12 Avia, Škoda Felicia
Hasiči: Petr Lebeda st., Michal Lis, Vít Gruncl, Petr Lebeda ml., Ladislav Artl ml., Martin Malán, Petr Majtán, Lukáš Münzberger
Časy: 21:08 vyhlášení poplachu / 21:15 výjezd / 21:25 příjezd / 21:49 odjezd / 22:30 základna (návrat druhého družstva z vlaku v 01:15)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *