Krátce po poledni před čarodějnicemi se rozezněla v Litni siréna. Jednotka SDH Liteň vyjela společně s profesionální jednotkou z Řevnic do areálu bývalého liteňského učiliště, kde sídlí ZŠ Naše škola. Hasiči vyjeli oběma vozidly, provedli průzkum, uzavřeli uzávěr plynu, ověřili, že jsou žáci mimo třídy a hledali možný zdroj. Plyn v té době nebyl cítit, jen lehce neznámá chemikálie, ne příliš intenzivního zápachu. Po příjezdu profesionálních hasičů bylo provedeno měření koncentrace v ovzduší, další průzkum a hledání možného zápachu. Po chvilce bylo zjištěno, že došlo k čištění odpadních trubek kuchyňským chemickým přípravkem, který způsobil zápach. Po odvětrání se jednotky vrátily zpět na své základny a žáci do svých tříd.

Datum: 30. 4. 2019
Událost: Ohlášený únik plynu ve škole a evakuace žáků
Místo: Liteň
Technika: Tatra 815-7 CAS 30, DA MAN
Časy: 12:30 vyhlášení poplachu / 12:34 výjezd / 12:38 příjezd / 13:10 odjezd / 13:16 základna
Další jednotky u zásahu: HZS Řevnice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *