02. Květen 2017 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Okrsková soutěž, pálení čarodějnic a představení nové cisterny · Rubrika: Činnost sboru, Požární sport, Sbor

Muži i ženy skončili na prvních místech

Poslední dubnovou sobotu 29. 4. se v Zadní Třebáni uskutečnilo první okrskové kolo požárního sportu. I přes předchozí deštivé a chladné dny se počasí vydařilo a na trávník dopadly, po několik dnech paprsky slunce, které dráhu alespoň částečně vysušily.

První disciplínou byly štafety žen. Litešké ženy obsadili druhé místo. Favoritem ve štafetě se stali muži z Litně. Štafeta se nám opravdu vydařila a získali jsme první místo. Následovala disciplína požárního útoku.  Zde se družstva prohodila. Družstvo mužů obsadilo i přes menší defekt hadice krásné druhé místo. Naopak se za-dařilo ženám, které tuto disciplínu vyhrály. V součtu všech získaných bodů skončili obě družstva celkově první a postoupili na okresní kolo, které proběhne 3.6. na Chyňavě. Poděkování patří jistě místnímu SDH za dobře připravenou soutěž a všem rozhodčím a všem ostatním, kteří se na realizaci soutěže podíleli.

Pálení čarodějnic v nádvoří liteňského zámku

Následující den čekalo hasiče tradiční pálení čarodějnic. Opět jsme využili nádvoří liteňského zámku, kde byla připravena velká hromada dřeva, na které seděly dvě čarodějnice. Návštěvníci si mohli prohlédnout hasičskou techniku, dát si něco k pití a něco dobrého z grilu, nebo se zúčastnit několika sportovních disciplín, které připravil Záskalák Liteň. Těsně před setměním přišlo očekávané. Hasiči pomocí loučí zapálili hranici s čarodějnicemi. Ohniště následně hlídali až do pozdních hodin. Všem organizátorům a návštěvníkům děkujeme za účast.

Hasičská cisterna se představí v celé své kráse 13. 4.

V den Liteňských májů dne 13.4. od 17:30 hodin, před budovou hasičárny, proběhne slavnostní přestavení nové hasičské cisterny Tatry 815/7 CAS30, včetně symbolického zařazení do systému IZS. Cisterna bude veřejnosti představena s kompletní zásahovou výbavou a příslušenstvím. Pozvání přijal i zástupce Římskokatolické farnosti  Beroun, který požehná vozidlu i hasičskému praporu, který hasiči pořídili před pěti roky za spolufinancování SDH Liteň, Městyse Liteň a Středočeského kraje. Všichni jste vítání. Po prohlídce vozu bude před hasičárnou následovat předtančení Moravské besedy, kácení májky a večerní diskotéková zábava ´´Staré pecky´´.

Pro hasiče bylo důležité i zasedání zastupitelstva, které proběhlo 3.5., na kterém bylo odsouhlasené pojištění nové cisterny, přijetí daru od HZS a to formou bezplatného převodu nosiče kontejnerů s hydraulickou rukou.

Jiří Hrách

Komentáře nejsou povoleny.