08. Říjen 2017 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár chaty v Hatích · Rubrika: Jednotka, Zásahy

Jednotka se dostavila na místo zásahu vzápětí za jednotkou HZS Řevnice. Okamžitě jsme v dýchací technice rozvinuli od rozdělovače druhý C proud a začali hasit. Po stržení největších plamenů jsme zapojili D proud, kterým byl vedeno hašení po nastavovacím žebříku. Hasiči souběžně rozebírali dřevěné kontstrukce a odkrývali další ohniska, které dohašovali.

Po lokalizaci požáru byly zredukovány síly a prostředky a na místě zůstala téměř dvě hodiny liteňská jednotka, která D proudem dohasila ještě dvě skrytá ohniska.

V době vypuknutí požáru, který se rozšířil od komína se v patře chaty nacházel spící nájemník, kterého stoupající kouř naštěstí probudil. Nadýchal se z okna čerstvého vzduchu a pouze s několika kusy oblečení proběhl zakouřeným prostorem okolo hlavního ohniska z chaty ven. Při úniku ještě spadl ze schodů. Bez nadsázky tak lze konstatovat, že se podruhé narodil.

Zásah se obešel bez zranění. 

Datum: 8. 10. 2017
Událost: Požár chaty
Místo: Hatě
Technika: Tatra 815-7 CAS 30, Avia A30 DVS12
Hasiči: Jiří Hrách, Lukáš Munzberger, Petr Lebeda ml., Petr Majtán, Ladislav Artl ml., Lukáš Harnoch
Časy: 8:14 vyhlášení poplachu / 8:18 výjezd / 8:28 příjezd / 12:46 odjezd / 13:00 základna
Další jednotky u zásahu: HZS Řevnice, HZS Beroun HZS Příbram

Komentáře nejsou povoleny.