14. Červenec 2018 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár pole u Všeradic · Rubrika: Jednotka, Zásahy

Liteňská jednotka dorazila na místo požáru pole mezi obcemi Všeradice a Bykoš jako první. Hořela plocha posekaného pole o rozloze cca 200 x 200 metrů. Na ploše se nacházela suchá tráva a hořící balíky sena. Situaci ztěžoval vítr.

Bylo započato hašení dvěma proudy C a po příjezdu dalších hasičských jednotek bylo započato hašení požářiště asanační lištou z naší Tatry, která ji měla instalovánu jako jediná z pěti cisteren na místě. Za pomoci ručního nářadí byly dále rozebírány hořící balíky sena a vysokotlakou vodou byly hašeny. Naše cisterna byla doplněna ještě 6000 litry vody z cisterny ze Suchomast a pokračovali jsme v hašení plochy asanační lištou za jízdy.

Po likvidaci požáru se jednotka vrátila zpět na základnu.

Datum: 14. 7. 2018
Událost: Požár pole
Místo: Všeradice
Technika: Tatra 815-7 CAS 30
Časy: 15:01 vyhlášení poplachu / 15:09 výjezd / 15:20 příjezd / 18:19 odjezd / 18:25 základna
Další jednotky u zásahu: HZS Řevnice, HZS Příbram, JSDH Hostomice, JSDH Suchomasty, JSDH Všeradice

Komentáře nejsou povoleny.