05. Prosinec 2019 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár rodinného domu ve Měňanech · Rubrika: Jednotka, Zásahy

Jednotka přijela k místu události jako první. Z východního okna již šlehaly plameny a stoupal černý kouř. Velitel provedl průzkum, vypnul jističem na domu elektřinu pro celý RD s dvěma bytovými jednotkami. Poté bylo zahájeno hašení oknem jedním C proudem, aby se oheň nerozšířil na krov a do dalších místností.

Po příjezdu další jednotky HZS Beroun a po přípravě vysokotlakého proudu bylo hašení C ukončeno. Hašení bylo poté prováděno vnitřkem budovy v dýchací technice. Zároveň bylo zprovozněno přetlakové odvětrávání. Po odvětrání a dohašení zbylých ohnisek hasiči odstranili ve spolupráci s vyšetřovateli menší část ohořelých věcí z místností oknem ven.

Datum: 5. 12. 2019
Událost: Požár rodinného domu ve Měňanech
Místo: Měňany
Technika: CAS 30 Tatra 815-7
Časy: 6:31 vyhlášení poplachu / 6:37 výjezd / 6:41 příjezd / 8:52 odjezd / 9:08 základna
Další jednotky u zásahu: HZS Beroun, HZS Řevnice, JSDH Karlštejn

Komentáře nejsou povoleny.