23. Září 2016 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár stohu na Vižině · Rubrika: Jednotka, Zásahy

Po příjezdu k místu události, jsme na pokyn velitele zásahu připravili vidle a kopáče, s kterými se rozhrabávala hořící sláma. Následně jsme vystřídali na jednom proudu zasahující hasiče, kde jsme převážně ochlazovali lžíci a přední část traktoru, který zajistil předěl stohu, aby se požár dál nešířil. Po předělu se převozila část prohořelé části stohu do větší vzdálenosti, aby se požár nerozšířil na dále.

Naše jednotka byla vybrána, aby zajistila dohled až do rána. Ostatní jednotky se vrátily na své základny. Na pokyn velitele jsme zajistili osvětlení místa zásahu z Tatry a osvětlovacích halogenů, napájených z elektrocentrály Heron. Ráno byla naše jednotka požádána, aby zůstala až do 13 hod., kdy na místo přijede opět Policie ČR, majitel a velitel zásahu z Řevnic. Celou dobu hasiči prohrabávali hořící slámu, aby lépe vyhořela. Proto bylo odpoledne rozhodnuto o prolití celého požářiště a předání místa zásahu majiteli a místní JSDH na dohled.

Naše jednotka se po 18 hodinách vrátila zpět na základnu. Shořela část o rozměrech 10x15m. Díky včasnému ohlášení a rychlému zásahu hasičů se podařilo uchránit převážnou část naskladněného materiálu.

Datum: 23. 9. 2016
Událost: Požár stohu – Vižina
Místo: Vižina, nad fotbalovým hřištěm
Technika: CAS 32 T 148, DA Avia, OA Felicia, VW Transporter
Hasiči: Jiří Hrách, Lukáš Harnoch, Martin Malán, Petr Majtán, Petr Harnoch, Petr Lebeda st., Petr Lebeda ml., Lukáš Münzberger, Ladislav Artl ml., Vít Gruncl
Časy: 23. září 2016 – 20:29 vyhlášení poplachu / 20:33 výjezd / 20:46 příjezd / 24. září 2016 – 13:57 odjezd / 14:36 základna
Další jednotky u zásahu: HZS Řevnice,HZS Beroun, JSDH Liteň, JSDH Hostomice – Radouš, JSDH Vižina, Policie ČR

Komentáře nejsou povoleny.