27. Březen 2019 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prověřovací cvičení na požár klubovny v Bělči · Rubrika: Činnost jednotky, Jednotka

Ve středu 27. 3. 2019 byla liteňská jednotka povolána k výjezdu na ohlášený požár nízké budovy v Bělči. Jednalo se o prověřovací cvičení, o kterém hasiči dopředu nevěděli. Jednotka vyjela s vozidly Tatra i MAN. Zakouřením byl v místní klubovně simulován požár, který se dle „scénáře“ rozšířil od plynového přímotopu a v objektu se nacházely dvě pohřešované osoby.

Po příjezdu na místo hasiči ihned začali v téměř nulové viditelnosti v dýchací technice vyhledávat zraněné osoby. Průzkum byl prováděn spolu s natažením jednoho vysokotlakého a jednoho D proudu; oba proudy byly zavodněny. Hasiči zdárně našli a vynesli obě osoby a předali k dalšímu ošetření. Z objektu byla vynesena také tlaková lahev a simulované ohnisko požáru bylo lokalizováno.

Vyhledávání osob a průzkum zakouřeného prostoru v dýchací technice si poté v „druhém kole“ vyzkoušeli všichni přítomní hasiči, na které se poprvé nedostalo. Po prověřovacím cvičení následovalo vyhodnocení celého zásahu.