28. Srpen 2018 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rozsáhlý požár lesa u Chodouně · Rubrika: Zásahy

Po vyhlášení třetího stupně požárního poplachu vyjela liteňská jednotka v počtu jedenácti hasičů s vozidlem Tatra 815/7 a Avií. Po příjezdu plnili hasiči pokyny velitele zásahu a úseků. Tatra se zapojila do doplňování vody a hasiči k dalšímu natažení hadicového vedení C podél fronty požáru, z kterého vytvářeli další útočné proudy D. Hasit pomáhaly i dva vrtulníky s bambi vakem.

Kompletní informace o zásahu naleznete na webu HZS Středočeského kraje.

Kvůli padajícím ohořelým stromům hasiči museli zasahovat velmi opatrně. Jeden padl přímo na vybavení a mezi ně, když připravovali další útočné proudy. U posledních proudů hasiči zůstali a začali postupně hasit a dohašovat ohniska. Další hasiči se poté vydali zpět, aby mohli střídat hasiče. Po lokalizaci požáru před západem slunce bylo hašení ukončeno a jednotky se dostavily ke štábu velitele zásahu, kde byl stanoven další postup na nadcházející noc a další den. Vybavení a proudy zůstali na okraji požářiště. Liteňští hasiči se dostavili na místo požáru i následující den a dále pomáhali požár dohašovat.

Datum: 28. 8. 2018

Událost: Požár lesa
Místo: Chodouň
Technika: Tatra 815-7 CAS 30, DA Avia
Časy: 16:04 vyhlášení poplachu / 16:09 výjezd / 16:29 příjezd / 19:21 odjezd / 19:53 základna
Další jednotky u zásahu: HZS Beroun, HZS Hořovice a 18 dobrovolných jednotek 

 

Komentáře nejsou povoleny.