30. Leden 2018 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Školení a výcvik jednotky · Rubrika: Činnost jednotky, Jednotka

V úterý 30. 1. 2018 proběhlo školení a cvičení v liteňské hasičárně. Hasiči se školili ve všeobecných znalostech. Probrali zdolávání požárů, legislativu, možná nebezpečí a situace, které mohou nastat během zásahu.

Poté velitel oznámil ještě výcvik jednotky na simulovaný požár. Jako místo cvičení velitel vybral budovu hasičárny, kde v horním patře instaloval výrobník umělého kouře. Mezitím se jednotka oblékla a připravila na výjezd. Až poté jim velitel oznámil, že hoří v horním patře a podkroví hasičárny a v budově se nachází několik osob, které jsou uvězněny v posilovně. Přesný počet osob není znám. Hasiči si připravili vysokotlaký a C proud, provedli odpojení elektřiny. V dýchací technice pak začali s průzkumem a vyhledáváním osob v celé budově. Nalezené osoby vyváděli v únikových maskách. Celkem nalezli 5 osob. Hasiči se střídali a využili i náhradní lahve se vzduchem. Po cvičení proběhlo ještě vyhodnocení akce.

Komentáře nejsou povoleny.