07. Říjen 2016 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem V Litni proběhlo taktické cvičení hasičů · Rubrika: Činnost jednotky, Jednotka

Dne 7. října se do Litně sjelo 50 hasičů z osmi okolních jednotek SDH. Celkem se do cvičení zapojilo 5 cisteren, 8 dopravních automobilů a 6 přenosných požárních stříkaček.

Cílem cvičení bylo dopravit vodu do lesa na kopec Mramor. Cisterny se plnili čerpadlem u hasičárny, poté vodu dopravovali do ulice Krátká, pod Borovičkami, odkud se hadicemi, pomocí přenosných stříkaček PS12 čerpala až k lesu. Délka hadicového vedení byla 650 m. Přestože tento den a několik dní předtím vydatně pršelo, což způsobilo komplikaci některým vozidlům, které nemohly vyjet po rozblácené cestě do kopce až k lesu, cvičení se vydařilo a hasiči si vyzkoušeli nejrůznější činnosti, které by při zásahu mohli potřebovat. Dobrá zpráva byla, že se nikdo nezranil a nedošlo k poškození žádného vybavení. Po vyhodnocení cvičení před liteňskou hasičárnou se jednotky se západem slunce začali vracet na své zbrojnice. Všem zúčastněným děkuji za účast při cvičení a dodržování kázně a bezpečnosti.

Jiří Hrách
Velitel cvičení JSDH

Komentáře nejsou povoleny.