Naše jednotka přijela na místo jako první a zajistila osvětlení místa události. Provedla průzkum u kotle na tuhá paliva, zkontrolovala uzavření komínové klapky a vydala se dále do podkroví ke komínu s pytli se štěrkem a komínovou čistí růžicí. Mezitím přijeli profesionální hasiči z Řevnic.

Za pomoci nastavovacích žebříků byl proveden výstup ke komínu a zásyp štěrkem. Zásyp se několikrát opakoval, než se podařilo hořící saze strhnout. Průběžně se saze vybíraly z revizních dvířek. Po vyčištění komínu a vybrání sazí a štěrku, bylo majiteli zakázáno další používání, než komín zkontroluje odborný technik.

Datum: 13. 3. 2016
Událost: Požár sazí v komíně
Místo: Nesvačily
Technika: CAS 32 T 148, DA 12 Avia
Hasiči: Jiří Hrách, Lukáš Münzberger, Petr Lebeda ml., Petr Harnoch, Vít Gruncl, Petr Majtán
Časy: 19:41 vyhlášení poplachu / 19:45 výjezd / 19:50 příjezd / 21:00 odjezd / 21:06 základna
Další jednotky u zásahu: HZS Řevnice, HZS Beroun

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *