23. Červenec 2019 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Záchrana osoby visící na zídce za lýtko · Rubrika: Jednotka, Zásahy

Jednotka vyjela s vozidlem MAN TGE téměř ihned po nahlášení, jelikož se před chvilkou vrátila z jiné události. Po příjezdu hasiči zajistili stabilizaci zraněné osoby, která visela nabodnutá za lýtko na ocelové závitové tyči, která trčela z betonové zídky, na které žena uklouzla.

Hasiči připravili lékárničku, obvazový materiál, zasahovali v latexových rukavicích a plně komunikovali se zraněnou ženou. Informaci o stávajícím stavu předal velitel jednotky na operační středisko. Vzhledem k charakteru zranění rozhodl velitel o stabilizaci a udržování ženy ve stávajícím stavu do příjezdu ZZS, jelikož byly důvodné obavy, že by po vytažení tyče z rány mohlo dojít k silnému krvácení. Žena po celou dobu plně komunikovala a hasiči ji uklidňovali. Po příjezdu profesionální jednotky z Řevnice a zdravotní záchranné služby jí byly podány léky a poté bylo zahájeno střižení ocelové tyče hydraulickým zařízením. Hasiči dále pomohli s transportem do vozidla záchranné služby.

Po úklidu použitého materiálu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Datum: 21. 7. 2019
Událost: Záchrana osoby visící na zídce za lýtko
Místo: Liteň
Technika: DA MAN TGE
Časy: 16:23 vyhlášení poplachu / 17:26 výjezd / 17:30 příjezd / 18:22 odjezd / 18:23 základna
Další jednotky u zásahu: HZS Řevnice

lytko

 

Komentáře nejsou povoleny.