29. Říjen 2017 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odstraňování následků orkánu Herwart · Rubrika: Jednotka, Zásahy

Ani jednotce SDH Liteň se následky orkánu Herwart nevyhnuly. Jednotka byla předem informována od krajského o předpokládaném zvýšení počtu zásahů na likvidaci následků vichřice.

Kvůli přetížení operačního střediska a několika výpadkům vyjela jednotka až na žádost berounské hasičské stanice v 11:24 hod. Dále jednotka zasahovala na několika místech až do večerních hodin. Odstranila dva stromy u Měňan, čtyři stromy v Litni u hasičárny, z nichž jeden spadl na část budovy hasičárny, kterou částečně poškodil. Následně jsme pomáhali zajistit vyvrácený smrk v Litni, který se opíral o plot a hrozil pádem a dalším poškozením. Poté jsme odstraňovali další stromy a větve, které bránily plynulému a bezpečnému provozu na pozemní komunikaci. Ve večerních hodinách se jednotka vrátila zpět na základnu. Další následky likvidovali hasiči i druhý den. Během zásahů se hasiči střídali, využili motorové pily, lana, montážní plošinu a jiné ochranné pomůcky.

Komentáře nejsou povoleny.