23. Únor 2020 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár rodinného domu v Litni · Rubrika: Jednotka, Zásahy

Jednotka přijela k místu zásahu jako první s CAS 30 Tatra v počtu 1+3, následně i s vozidlem MAN TGE s dalšími pěti hasiči. Ověřila vypnutí elektrické energie a začala s průzkumem.

Hořelo uprostřed domu, se třemi bytovými jednotkami. Jednu lehce zraněnou osobu jsme vynesli ven. Další osoba se nadýchala kouře. Telefonicky jsme si vyžádali vozidlo ZZS.

Současně jednotka započala s hašením pomocí jednoho vysokotlakého proudu. Venku probíhala opětovná kontrola, že je celá rodina i dětmi mimo objekt. Osoby s dětmi byly umístěny do vytápěného vozidla JSDH Liteň.

Dále liteňští hasiči obdrželi informaci, že se v domě nachází ještě jeden pes, kterého následně našlo družstvo z HZS Řevnice.

Před odjezdem hasiči provedli měření zdí infrateploměrem a asistovali vyšetřovateli. Z okna odstranil několik ohořelých kusů nábytku.

Poté se JSDH vrátila zpět na základnu.