04. Srpen 2018 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár stromu v Leči · Rubrika: Jednotka, Zásahy

Díky přítomnosti hasičů u požární zbrojnice vyjela jednotka už do dvou minut od nahlášení události, přičemž limit pro výjezd je 10 minut. Liteňská jednotka přijela k místu události jako první a ihned, pomocí jednoho vysokotlakého proudu, začala hasit kompost, trávu a ohořelý strom.

Vzhledem k extrémnímu suchu vyjela i Avia s PS 12 s dalšími hasiči. Po lokalizaci požáru se na místo události dostavily dobrovolné jednotky ze Všeradic a Karlštejna. Jednotky proto dostaly pokyn k návratu. Liteňští poté ohlásili likvidaci a nafotili místo události. Vyšetřovatel obdržel od jednotky fotodokumentaci a popis požáru. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

Požár se nestačil více rozšířit díky včasném prvotním zásahu našeho nového hasiče Tomáše Jurajdy, který bydlí poblíž – pomocí hasicího přístroje strhl plameny.

Datum: 4. 8. 2018
Událost: Požár stromu
Místo: Leč
Technika: Tatra 815-7 CAS 30, DA Avia
Časy: 13:06 vyhlášení poplachu / 13:08 výjezd / 13:13 příjezd / 14:15 odjezd / 14:25 základna
Další jednotky u zásahu: JSDH Všeradice a Karlštejn

Komentáře nejsou povoleny.