02. Květen 2018 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár trávy za Litní · Rubrika: Jednotka, Zásahy

Těsně před dvanáctou hodinou se Litní rozeznělo houkání sirény. Touto dobou je to jev zcela běžný, jelikož každou první středu k měsíci probíhá zkouška sirén. Tentokrát se ale jednalo o vyhlášení požárního poplachu. Liteňská jednotka vyjela k nahlášenému požáru trávy za Litní, směrem na Měňany. 

Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár posekané trávy a dalšího bioodpadu, který byl navezen do křoví u cesty do Obory. K likvidaci požáru jsme z naší Tatry nasadili jeden vysokotlaký proud a za současného rozhrabávání hořící haldy trávy jsme dostali požár rychle pod kontrolu. 

Datum: 2. 5. 2018
Událost: Požár trávy za Litní
Místo: Liteň, směr Měňany
Technika: Tatra 815-7 CAS 30
Časy: 11:57 vyhlášení poplachu / 12:03 výjezd / 12:04 příjezd / 12:42 odjezd / 12:49 základna
Další jednotky u zásahu: JSDH Mokropsy

Komentáře nejsou povoleny.