09. Září 2019 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Soustředění malých hasičů 2019 · Rubrika: Činnost jednotky, Jednotka, Nezařazené

Soustředění se konalo v termínu 12.-16. 8. opět v hasičské zbrojnici v Litni. Hlavním úkolem soustředění se stalo nacvičení útoku na Loučení s létem.

Den první
V 9,00 hod. jsme přivítali účastníky v počtu 8 ks – 2 Malánci, Stella Krhounková, Kryštof Jurajda, Filip Tihelka, Tomáš Kapoun, Kryštof Alfery a Medard Plešmíd. Počasí nám moc nepřálo, tak nastala změna programu. Po poledním klidu jsme vyrazili směr Koněpruské jeskyně.

Den druhý

Ráno nás přivítalo sluníčko. Den jsme zahájili procházkou kolem obory s daňky. A čekal nás trénink útoku. Odpoledne děti navštívil záchranář Robin Jelínek a poučil je něco málo o první pomoci.

Den třetí

Celodenní výlet do lesního parku Křivoklát. Nejdříve jsme děti protáhli po okolí cca 6km procházkou. Zavítali do Informačního centra a hurá na lesní hřiště. Bohužel nám začalo pršet, ale dětem to nevadilo. Nasadili pláštěnky. Když nám dopršelo, prošli jsme naučnou stezku s úkoly, za jejich splnění doslaty děti odměny.

Den čtvrtý

Opět nás čekal trénink útoku. Odpolední část dne jsme vyplnili urputným bojem na minigolfu ve Všeradicích. Večer jsme poseděli u grilu s hudebním doprovodem kytary.

Den pátý

A byl tu poslední den. Bohužel jsme se probudili do deštivého rána. Z plánu udělat dětem venku bojovku s úkoly sešlo a bojovka se přesunula do hasičárny. V celé budově jsme rozvěsili 10 otázek, které děti musely najít a odpovědět do připravených formulářů. Po obědě jsme vyhlásili nejlepšího golfistu z předešlého dne a  všechny děti odměnili za účast na hasičském soustředění. Po 15,00 hod. si začali vyzvedávat odpočatí rodiče své ratolesti a unavení vedoucí se rozjeli do svých domovů k odpočinku.

Děkuji za stravování Lucii Smíškové z Bufáčku Liteň a vedoucím Věrce, Monče, Martinovi, Petrovi H., Petrovi L. a Tomášovi za jejich volný čas, který věnovali dětem.

Zdeňka Malánová

Komentáře nejsou povoleny.