13. Červen 2015 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Svinařští hasiči oslavili 120 let · Rubrika: Činnost sboru, Požární sport, Sbor

V sobotu 13. června 2015 se ve Svinařích v zámeckém areálu konaly oslavy 120 let založení místního sboru dobrovolných hasičů, na kterých jsme nemohli chybět i my. Oslavy zahájili zástupci SDH Svinaře spolu se starostou obce Vladimírem Roztočilem, zástupcem OSH Beroun Jiřím Mrkáčkem a senátorem Jiřím Oberfalzerem, který předal sboru finanční dar. Přítomným byl představen nový slavnostní prapor sboru.

Svinařští hasiči si pro návštěvníky připravili zajímavý program. K vidění byla soudobá i historická požární technika a výstava dokumentující bohatou historii sboru. Nemohla chybět i ukázka zásahu – plamenům tentokrát podlehl karavan. Pro děti byl připraven stánek Domečku Hořovice.

Jednou z hlavních akcí dne byla zábavná soutěž v požárním útoku, do které se v kategorii mužů přihlásilo deset družstev a v kategorii žen šest družstev. Oběma našim družstvům se dařilo – muži skončili první a ženy druhé.

Odpolene a večer bylo také ve znamení hudby. Vystoupily skupiny Třehusk, Harry Band a Huml Band. Oslavy se protáhly až dlouho do noci a pořadatelé zaslouží velkou pochvalu za takto skvěle připravenou akci. :-)

Komentáře nejsou povoleny.