23. Leden 2016 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výroční valná hromada a ples liteňských dobrovolných hasičů · Rubrika: Činnost jednotky, Činnost sboru, Jednotka, Požární sport, Sbor

V sobotu 23. ledna 2016 uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Liteň výroční valnou hromadu, kde byla zhodnocena kulturní, sportovní a zásahová činnost za uplynulý rok. Jedním z hlavních bodů programu bylo i ocenění členů sboru. Nejvýznamnější ocenění, medaili sv. Floriana, obdržel Josef Münzberger za celoživotní práci pro liteňský sbor a bezmála třicetileté působení u profesionálních hasičů v Řevnicích.

Sbor pořádal či spolupořádal řadu akcí, jakým byl například ples, pálení čarodějnic, máje, rozsvícení vánočního stromu a nejvýznamnější akci – Loučení s létem. Liteňští hasiči se také druhým rokem aktivně zabývají výchovou našich nejmenších hasičů. Čtrnáct dětí se schází každý čtvrtek v hasičárně nebo v tělocvičně základní školy.

I v uplynulé sezoně jsme se účastnili soutěží. Vrcholem byla okresní soutěž v požárním sportu na Chyňavě. Oběma družstvům mužů i žen se dařilo – v silné konkurenci obsadila dvě čtvrtá místa.

Zásahová jednotka k dnešnímu datu čítá 14 členů a v loňském roce vyjela celkem k 26 událostem. Nejnáročnějšími zásahy byly požáry ranče v Málkově, berounské Tiby a stohu na Vižině. V těchto případech byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu, který je jinak výjimečný. Členové sboru také věnují spoustu času údržbě a stále častějším opravám našich, bez nadsázky, historických vozidel. Tatra i Avie jezdí k požárům více než čtyřicet let! Aktuálně se tak zajímáme o dotační programy umožňující pořízení nového zásahového vozu.

Po valné hromadě následoval dnes už tradiční hasičský ples. Pro návštěvníky byla připravena tombola a k tanci a poslechu hrála dlouho do noci skupina Spektrum.

Rád bych touto cestou dále poděkoval všem, kteří se aktivně podílejí na činnosti a podpoře našeho sboru, a doufám, že jim jejich zájem a snaha vydrží i v příštích letech.

Lukáš Münzberger
náměstek starosty SDH Liteň

Komentáře nejsou povoleny.